Korduma kippuvad küsimused

Milline näeb välja kinnisvaralaenu taotlemise protsess?

Esita taotlus meie kodulehel aadressil www.bestcredit.ee, täites ära kõik kohustuslikud väljad. Meie klienditeeninduse spetsialist võtab Sinuga ühendust ning vajadusel esitab täiendavaid küsimusi. Eelneva kokkuleppe korral on laenutaotlust võimalik esitada ka meie kontoris. Laenuotsusest anname Sulle teada 1-2 tööpäeva jooksul. Positiivse laenuotsuse korral kutsume me Sind oma kontorisse laenulepingut allkirjastama. Soovitud laenusumma kantakse üle sinu arveldusarvele peale hüpoteegi seadmist notari juures.


Millised on kinnisvaralaenu saamise põhitingimused?

Taotleja vanus vähemalt 18 aastat, tagatisvara olemasolu, taotlejal ametliku tulu olemasolu, mis tagab laenukohustuste täitmise vastavalt lepingule.


Kas tagatise omanikuks peab olema just laenusaaja?

Mitte ilmtingimata. Kinnisvara, millele hüpoteeki seatakse, omanikuks võib olla ka kolmas isik.


Kas ma võin laenu saada, kui mul pole tööd?

BestCredit.ee-s laenu saamiseks peab Sul olema püsiv tulu, mis võib olla saadud töötasu näol või muus vormis, näiteks – renditulu või ettevõtlustulu, toetused, dividendid jms. Meie spetsialistid aitavad Sind kõigi vajalike andmete kogumisel.


Kuidas toimub tagatise väärtuse hindamine?

Tagatise hindamine toimub kinnisvara hindamisakti/eksperthinnangu alusel, mille on koostanud BestCredit OÜ poolt heakskiidetud kinnisvarabüroo (nende loetelu võite küsida meie spetsialistidelt). Selle puudumisel palume Sul saata kinnisvara fotod, kommunaalarvete koopiad ja muud dokumendid, mis on vajalikud selleks, et meie spetsialistid saaks hinnata kinnisvara iseseisvalt.


Kas tagatise kindlustamine on kohustuslik?

Jah, laenusaaja kohustub tagama kinnisvara kindlustamise kogu laenulepingu kehtivusaja jooksul. Soovi korral võivad kinnisvara kindlustamise kulud olla lisatud laenusummale.


Mida võib teha laenukohustuste täitmise raskuste tekkimise korral?

Võta viivitamatult ühendust oma laenuhalduriga. Raskuste ületamisel koostööd tehes võib tulemuseks olla nii laenupuhkus kui ka esialgse tagasimaksegraafiku muutmine igakuise laenumakse vähendamisega. On võimalik ka vaadelda laenulepingu restruktureerimist ja laenukoormuse vähendamist muutunud finantsolukorda arvesse võttes.